چه چسبی برای آلومینیوم مناسب است؟
چه چسبی برای آلومینیوم مناسب است؟

در این مقاله به سوال چه چسبی برای آلومینیوم مناسب است؟ پاسخ می دهیم. آلومینیوم یکی فلز بسیار پرکاربرد در دنیای مدرن است که برای ساخت انواع درها، پنجره ها و … استفاده می شود. ولی اتصال و جوشکاری آنها بسیار سخت است و فقط متخصصان می توانند این فرایند جوشکاری را به درستی انجام دهند.

این فلز به دلیل نرمی، اتصالات پیچی معمولی را تحمل نمی کند ولی با روش های زیر می توانیم این اتصال را برقرار کنیم.

برای خرید چسب آلومینیوم با کیفیت و قیمت مناسب به این لینک مراجعه کنید.

چسباندن آلومینیوم به آلومینیوم

معمولا از ترکیب دو جز استفاده می شود که بر پایه رزین اپوکسی هستند و افزودن جزئی اضافی که باعث استحکام و چسبندگی به فلزات می شود. بهتر است پودر فولاد را  قبل از استفاده از پایه اپوکسی اضافه کنید. این چسب ها به شکل مایع یا نیمه مایع، نزدیک به ژل یا رزین هستند و یا به صورت یک توده پلاستیکی که به شکل میله های استوانه ای یا مستطیلی است که هر میله از دو ماده تشکیل شده که با یکدیگر مخلوط می شوند.

اصل انتشار

این روش با تحت فشار قرار دادن دو قسمت آلومینیوم توسط دستگاه بر روی هم انجام می شود به طوری که مولکول های دو قسمت باهم ترکیب شوند.

استفاده از چسب آلومینیوم

استفاده از چسب های معمولی، پیوندی ضعیف و شکننده ایجاد می کند که با کوچکترین فشار یا رطوبت جدا می شود. ولی استفاده از چسب های مخصوص که بر پایه پلی اورتان یا رزین تولید می شود اتصالی قوی و محکم را ایجاد می کنند.

قبل ازاستفاده از چسب، سطح را سنباده بزنید و با یک حلال کاملا تمیزکرده به طوری که عاری از هرگونه چربی و روغن باشد و سپس هر دو سطح را روی هم فشار دهید.

ویژگی های چسب آلومینیوم

این چسب بدون رنگ و بو است و در درمای اتاق بدون تغییر در حجم، سخت می شود. و پس از خشک شدن قابلیت سوراخ کاری و فرز کاری را دارد. چسب های آلومینیوم فضاهای خالی را به خوبی پر می کند و مقاومت کششی بسیار بالایی دارد و در برابر ضربه مقاوم است.

بعد از گذشت ۱۶ ساعت می توانیم سازه آلومینیومی را رنگ کنیم.

مزایای استفاده از چسب

  • استفاده آسان
  • کاهش هزینه ها
  • مقاومت در برابر آب و هوا
  • عدم پخش شدن و کثیف کاری چسب

کاربرد چسب آلومینیوم

در صنایع مختلف از جمله کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و تاسیساتی بسیار استفاده می شود. از جمله این کاربردها:

  • چسباندن اتصالات آلومینیومی به سنگ و مصالح ساختمانی
  • اتصال درهای دوجداره ترمالبریک و پنجره ها
  • چسباندن قرنیز های آلومینیومی نمای ساختمان
  • عایق کردن درز های لوله های حرارتی و برودتی در ساختمان هایی با لوله کشی توکار